Fioletowa Winda

L-kultura, L-polityka, L-życie

Czwarta seria 30 Rock już dzisiaj!

Na amerykańskie seriale musimy cierpliwie czekać nawet kilka lat. A potem, jak już do nas dotrą, to i tak wiemy wszystko z Internetu. Albo, co gorsza, oglądałyśmy fragmenty na YouTube. A wtedy to już nie jest takie fajne.

Ale czekać kilka lat na najbardziej doskonałe wcielenie Tiny Fey, czyli Liz Lemon? Na szczęście Polka potrafi, tak? Dlatego już dzisiaj będzie mogła cieszyć się pierwszym odcinkiem czwartej serii.

Do tej pory serial nadawał TVN 7. O jakiejś dziwnej porze, a w dodatku codziennie. Nie do ogarnięcia dla normalnie pracująco-studiującej osoby (P-SO). Ja wiem, czemu! Ja wiem! Jednocześnie z emisją serialu, TVN wydał DVD z pierwszą serią. Nie możesz być w domu o 17.00, a widziałaś jeden odcinek i na pewno chcesz więcej? Kup! No i P-SO kupiła, choć już przecież wcześniej nie raz widziała.

Ale mieć Tinę Fey vel Liz Lemon na zawsze na pudełku, w którym jest płyta, to dopiero coś!

A dla tych, które jeszcze nie wiedzą, krótkie wprowadzenie. „30 Rock” to najlepsza komedia w amerykańskiej telewizji, być może nawet w ogóle najlepszy serial. Fantastyczna obsada (Tina Fey, Jane Krakowski, Alec Baldwin, Tracy Morgan), fantastyczna twórczyni (Tina Fey), od trzech lat deszcz nagród Emmy.

Liz Lemon jest twórczynią show telewizyjnego, a za sterami stacji, która go nadaje, zasiada niespodziewanie Jack Donaghy (Baldwin). Gwiazdą programu zostaje przez przypadek Tracy Jordan i wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli. Tak właśnie się to zaczyna.

Inteligentny humor oraz cięte i doskonale wypunktowane dialogi to największe zalety serialu. Chociaż ogromnym błędem byłoby nie wspomnieć o fantastycznym aktorstwie i świetnie nakreślonych bohaterach.

Dziś nie idę spać. 21 minut „30 Rock” jest tego abso-fuckin-lutnie warte.

Ciągle potrzebujecie zachęty? Proszę:

15 października 2009 - Posted by | Telewizja | , ,

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: