Fioletowa Winda

L-kultura, L-polityka, L-życie

Smashes czy Trashes?

Skunk Anansie rozpadł się niedługo po wydaniu doskonałego „Post Orgasmic Chill”. Skin zajęła się karierą solową, wydała dwa krążki i kilkukrotnie zawitała do Polski. Aż tu nagle w ubiegłym roku zaczęły krążyć plotki, że członkowie zespołu znów mogą na siebie patrzeć. A nawet rozmawiać. Nawet skomponować jedną piosenkę. Czy dwie.

Warto było czekać te 10 lat? Oto odpowiedź:

Jeszcze nie wiesz? Oglądaj dalej:

Problem w tym, że to już właściwie koniec. Jest jeszcze jeden nowy utwór – ‚Tear The Place Up”:

No i co z tym zrobić? Trzy genialne piosenki, każda trochę inna, każda jakby ukłonem w stronę jednej z wcześniejszych płyt grupy.

„Tear the place up” mogłaby ukazać się na „Paranoid & Sunburnt”. „Because of you” – żywcem wyjęta ze „Stoosh”. A „Squander”? Nie przypomina Wam „Post Orgasmic Chill”?

Pytanie brzmi: co SA teraz z tym zrobią? Wydanie płyty The best of, wzbogaconej o najgenialniejsze nawet kompozycje, to trochę mało po dziesięciu latach milczenia. Chcę wierzyć, że nie jest to tylko potrzeba finansowa. Chcę zobaczyć ich powrót, taki prawdziwy, z wyważeniem drzwi i zabiciem dźwiękami i energią. Nie zadowolę się nieśmiałym pukaniem do okna.

Stać ich na więcej, to już wiadomo. Pewnym jest też, że osobno nie stać ich nawet na połowę tego, co mogą zrobić razem. Dowodem są choćby płyty Skin, które, przy całym moim szacunku dla Artystki, są nudne, wtórne i bez polotu.

Te trzy piosenki to więcej, niż mogłam spodziewać się jeszcze choćby dwa lata temu. Dlatego nie wolno mi narzekać. Kupię Smashes & Trashes, ale od dnia premiery będę czekać na płytę,  która nie będzie li tylko odcinaniem kuponów.

PS Album ma siedem wersji. Najtańsza to 1 płyta CD z 15 piosenkami za ok. 50 zł. Najdroższa to 4 Cd, 4 winyle, plakaty, naklejki, zdjęcia i 44-stronicowa książeczka. Szacowana cena to 200 zł. Wszystkie wersje dostępne są w przedsprzedaży, na oficjalnej stronie zespołu. Jeśli wolicie poczekać do premiery, ta już niedługo, bo 2 listopada.


17 października 2009 - Posted by | Muzyka | ,

1 komentarz »

  1. Superb, what a web site it is! This webpage provides helpful information to us, keep it up.

    Komentarz - autor: web page | 30 stycznia 2015 | Odpowiedz


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: