Fioletowa Winda

L-kultura, L-polityka, L-życie

Do Szwecji przed ołtarz

W Polsce podejście kościoła do kwestii homoseksualizmu jest nam znane, prawda? Jesteśmy chore i nienormalne. W zasadzie to jesteśmy biedne, bo przecież nad chorymi trzeba mieć litość. Ale to nic. Dobrzy ojcowie wytłumaczą nam, na czym polega nasz problem. Dostaniemy jeszcze jedną szansę! Można nas przecież wyleczyć!

Na szczęście istnieją też kraje takie jak Szwecja. I takie kościoły, jak luterański Kościół Szwedzki.

Ale od początku. Od 1 maja tego roku Szwedzi i Szwedki mogą zawierać jednopłciowe związki małżeńskie. Cywilne, rzecz jasna.

I tu zaczyna się opowiadanie o kościele, który, w przeciwieństwie do katolickiego kościoła polskiego, chce być ‚na bieżąco’ i wychodzić naprzeciw potrzebom społeczeństwa. A więc tuż po wprowadzeniu ślubów cywilnych szwedzki kościół zaczął debatować.

Co z tego wynikło? Ano to, że od 1 listopada pary homoseksualne będą mogły również brać ślub kościelny! Tak, proszę Pań! Ślub kościelny! Przedstawiciele kościoła za główną przyczynę wprowadzenia ślubów podali POTRZEBĘ ZAPRZESTANIA NIECHRZEŚCIJAŃSKIEGO DYSKRYMINOWANIA BLIŹNICH.

Szwedzi wytyczają nowe standardy. Lepsze standardy. Teraz już nie do Hiszpanii, Kanady czy Holandii, ale na Północ będziemy jeździć. Bo na zmianę postawy polskiego kościoła chyba nie mamy co liczyć…

23 października 2009 - Posted by | Społeczeństwo

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: