Fioletowa Winda

L-kultura, L-polityka, L-życie

Redefinicja zbrodni nienawiści w USA

Przełom w Amerykańskim prawie na miarę legalizacji małżeństw homoseksualnych: od wczoraj zbrodnie nienawiści przeciwko gejom i lesbijkom będą ścigane przez FBI i rząd federalny.

Barack Obama podpisał wczoraj ustawę, która redefiniuje pojęcie zbrodni nienawiści. Będą do nich włączone przestępstwa popełniane ze względu na orientację seksualną ofiary. „Nareszcie” – komentują amerykańskie organizacje LGBT. Dodają też, że to zdecydowanie  za późno. Wiele bowiem osób straciło życie i zostało okaleczonych dlatego tylko, że spotkali na swojej drodze homofobów. Od teraz zbrodniarze będą ścigani przez FBI, co znacznie podniesie wykrywalność tego typu przestępstw.

Dla tych, którzy skłonni są raczej określać się jako Queer, a nie „L”, dobrą wiadomością powinno być, ze zbrodnią nienawiści w Stanach będą też przestępstwa popełniane ze względu na płeć ofiary.

Natychmiast, oczywiście, odezwali się konserwatyści i grupy religijne. Nie są zadowoleni z ustawy i argumentują, że od zaklasyfikowania zbrodni na gejach i lesbijkach jako zbrodni nienawiści jest bardzo blisko do karania za sprzeciw wobec małżeństw homoseksualnych.

Tego komentować nie będę. Wolę cieszyć się z całą tęczową Ameryką.

30 października 2009 - Posted by | Polityka |

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: