Fioletowa Winda

L-kultura, L-polityka, L-życie

Ellen, Portia, Oprah

W 1997 roku Ellen DeGeneres wyautowała się na okładce magazynu „Time”, po czym udzieliła długiego i trudnego wywiadu w talk show Oprah Winfrey. Wszyscy pamiętamy, jakie były konsekwencje tych dwóch wystąpień: Ellen straciła swój sitcom zatytułowany po prostu „Ellen”, przez kilka lat nie miała pracy i nie otrzymywała żadnych propozycji, nie najlepiej jej się wiodło w życiu prywatnym. Po trzech czy czterech latach jednak wszystko odmieniło się w życiu „najsławniejszej lesbijki świata”, jak mówi o niej żona Portia de Rossi. W tym tygodniu Ellen wróciła do programu Oprah, by opowiedzieć o ostatniej dekadzie i małżeństwie z Portią, ale przede wszystkim po to, by zaprezentować najnowszy numer „O, The Oprah Magazine„.

(www.oprah.com)

„O Magazine” nie rozdaje okładek byle komu. W zasadzie nie rozdaje ich nikomu. Aż do tego roku każdy numer należał do Winfrey nie pozostawiając wątpliwości, że „O” jest o niej, dla niej i dzięki niej. Wyjątki zdarzyły się dwa: w kwietniu Oprah zaprosiła do współpracy Michelle Obamę, grudniową okładkę natomiast zdobi duet DeGeneres/Winfrey – i to w czterech różnych odsłonach!

O tym, jak doszło do wyjątkowej współpracy Ellen i Oprah, opowiadają obie panie w pierwszej części „The Oprah Winfrey show” nadanego 9 listopada.

Ellen nie byłaby sobą, gdyby nie chciała osiągnąć jeszcze więcej. Okładkę „O” już ma. Czas więc rozpocząć kampanię promocyjną i sprawić, by grudniowy numer pobił dotychczasowy rekord sprzedaży wynoszący 2,7 miliona kopii.

W trzeciej części nadszedł czas na podsumowanie ostatnich dwunastu lat, czyli całego wyautowanego życia Ellen. Jesteście ciekawe, jak się czuła po stracie sitcomu? Albo jak to się stało, że mimo wszystko dostała swój własny talk show? A może nie wiecie jeszcze, że będzie jurorem w amerykańskim „Idolu”?

No i nareszcie najbardziej wyczekiwany fragment tego prawdopodobnie najważniejszego dla środowisk LGBT wywiadu w tym roku. Do Ellen dołączyła Portia.

Zdrowsza niż kiedykolwiek, szczęśliwsza niż kiedykolwiek i bardziej sobą niż kiedykolwiek – Ellen DeGeneres ’09.

Prawie godzina z Ellen i Portią u Oprah. To podobno pierwszy wywiad, jakiego udzieliły razem po ślubie. Zabawny, momentami wzruszający i bardzo amerykański. Być może równie ważny, jak ten sprzed dwunastu lat. Wtedy Ellen tłumaczyła się z bycia lesbijką i, sądząc po komentarzach widzów i internautów, wielu osobom otworzyła oczy. Teraz, jako najbardziej znana lesbijka świata z żoną u boku jest w stanie zmienić opinię Amerykanów, a co za tym idzie – całego świata, o związkach i małżeństwach homoseksualnych. A w dodatku robi to z taką klasą, której pozazdrościć jej może cały lesbijsko-gejowski świat.

15 listopada 2009 - Posted by | Telewizja | , , ,

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: