Fioletowa Winda

L-kultura, L-polityka, L-życie

Gorąca setka magazynu OUT (II) – Zawsze na topie

Wśród drugiej „piątki” najważniejszych kobiet związanych ze środowiskami LGBTQ i wyróżnionych przez OUT nie ma może tak spektakularnych i rozpoznawanych nazwisk jak w części pierwszej, ale (przynajmniej według mnie) jest to lista niemniej elektryzująca.

Tasha Tilberg karierę modelki rozpoczęła w wieku 17 lat – wtedy to po raz pierwszy znalazła się na okładce magazynu „W” (listopad 1996). Od tamtego czasu jej nazwisko jednym tchem wymieniane jest z największymi sławami modellingu.

Ale Tilberg wyróżnia się spośród masy podobnych dziewczyn z okładek i wybiegów. Po pierwsze, jest wyautowaną lesbijką. W zawodzie modelki – rzecz niezwykła. Po drugie – pracujący z nią fotografowie twierdzą, że jest wytatuowana od stóp do głów. W zawodzie modelki – rzecz niezwykła. Po trzecie – ma przekłutą przegrodę nosową, a kolczyka nie wyjmuje nawet na wybiegu. W zawodzie modelki – rzecz niezwykła.

Tilberg pochodzi z Kanady, obecnie mieszka w Nowym Jorku. Podobno nie ma łatwego charakteru. Kłóci się z fotografami, stylistami, a nawet innymi modelkami. Zawsze chce postawić na swoim. Ale jeśli efektem jej uporu mają być takie zdjęcia, jak to powyżej – na miejscu świata mody zgadzałabym się na wszystko.

Jeśli nie jesteś internetowym maniakiem-nałogowcem, nazwisko Pam Spaulding może nic ci nie mówić. Pam to jedna z najsłynniejszych bloggerek LGBTQ. W 2005 i 2006 roku jej strona Pam’s House Blend została wyróżniona tytułem najlepszego bloga środowisk nieheteroseksualnych.

Podobno jej wywrotowe notki o polityce czyta miesięcznie 120 000 osób. Bo to właśnie polityka zajmuje ją najbardziej. W 2008 roku była nawet oficjalnym komentatorką kampanii prezydenckiej w USA.

O czym jeszcze pisze? O prawach kobiet, mniejszościach rasowych i, oczywiście, mniejszościach seksualnych. O co walczy? Pewnie zabrzmi to banalnie, ale o… równość.

Erin McKeown to ambitna instrumentalistka i wokalistka, która w ubiegłym roku udowodniła, że… wszystko jest możliwe. Bez żadnego wsparcia wytwórni płytowej nagrała płytę „Hundreds of lions” i wygląda na to, że nie będzie to jeszcze jedno wydawnictwo, które odkryć można wyłącznie w na półkach zapleczy sklepów płytowych.

McKeown tworzy chwytliwe piosenki, w których pobrzmiewa trochę rocka, trochę elektroniki i odrobina folku. Wszystko wsparte mocnym, oryginalnym głosem. Może nie jest to muzyka z czołówek list przebojów, ale to akurat jest ogromny komplement.

To już siódma płyta Erin, ale dopiero pierwsza wydana całkowicie własnym sumptem. Czy było warto? Chyba tak, choćby po to, by znaleźć się w OUTowej „setce”.

Wendy Melvoin i Lisa Coleman to dwie kluczowe członkinie zespołu… Wendy & Lisa. Historia grupy jest dosyć niezwykła: powstał w 1986 roku, wydał 3 płyty i w 1990 zniknął na 8 lat. W 1998 roku ukazał się czwarty krążek, a Wendy & Lisa znów zrobiły sobie przerwę. Tym razem aż na 10 lat. W ubiegłym roku nagrały piątą płytę, którą raczej ciężko kupić w sklepach muzycznych, ale z łatwością można ściągnąć za jedyne 10 dolarów.

Ale to nie te powroty czynią z nich postaci godne swojego miejsca w Top 100 „OUT”. Nawet nie muzyka, którą komponują dla popularnych seriali („Nurse Jackie” czy „Heroes”). Najważniejszym w tym roku wydarzeniem był dla nich osobisty wywiad dla OUT.com i publiczne ujawnienie przez obie panie orientacji seksualnej. Brawo!

Wszystkie zdjęcia pochodzą z magazynu OUT. Po raz kolejny ostrzegam, ze to pismo raczej dla panów 🙂

23 listopada 2009 - Posted by | Scena | , , , ,

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: