Fioletowa Winda

L-kultura, L-polityka, L-życie

Niebo nie dla lesbijek

Kardynał Javier Lozano Barragan, nazywany czasami „ministrem zdrowia” Watykanu, przemówił dzisiaj tymi oto słowami: „Homoseksualiści i transseksualiści nigdy nie pójdą do nieba. Homoseksualistą człowiek się nie rodzi, ale się staje z różnych powodów: edukacji, dlatego że nie rozwinął swojej tożsamości w okresie dorastania„.

Kardynał znany jest z tego typu wystąpień. Wygłaszał już bardzo krytyczne sądy dotyczące antykoncepcji i zapłodnienia in vitro. Niepokojące jest to, że jest bardzo wysoko postawionym „urzędnikiem” Watykanu, a mimo to takie wypowiedzi uchodzą mu na sucho.

Oficjalne stanowisko Watykanu wobec homoseksualizmu to „tolerancja” i „współczucie”. To, że Barragan bez przeszkód może wygłaszać skrajnie homofobicznie poglądy i nie ponosić żadnych konsekwencji jest chyba najlepszym dowodem na to, co tak naprawdę kościelni hierarchowie o nas myślą.

Źródło: Gazeta Wyborcza

3 grudnia 2009 - Posted by | Polityka | , ,

1 komentarz »

  1. Mówi się w przysłowiu,że piekło jest „wytapetowane” księżmi i zakonnicami…..Więc głowa do góry..Wg. mnie liczy się człowiek a nie to z kim sypia..bo przecież panom w czarnych sukienkach chyba „to” najbardziej przeszkadza…

    Komentarz - autor: faithpro | 4 grudnia 2009 | Odpowiedz


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: