Fioletowa Winda

L-kultura, L-polityka, L-życie

Uganda rozprawi się z gejami

Najpierw będzie nie na temat, a potem będą dwie wiadomości: dobra i zła. Jeden z moich ulubionych zagranicznych blogów, Lesbicanarias, opatrzony jest takim oto mottem: „Jeśli jesteś lesbijką lub bi, czuj się jak u siebie w domu. Jeśli jesteś hetero, powinnaś zmienić etykietkę, bo inaczej nie byłoby cię tutaj„. Tym oto cytatem chcę usprawiedliwić moje założenie, że wszystkie jesteśmy les(bi)jkami. Otóż, drogie Siostry, powinnyśmy już dawno zgnić w więzieniu.

Pod warunkiem oczywiście, że urodziłybyśmy się w Ugandzie.

Otóż rząd kraju ogłosił właśnie projekt nowej ustawy, która w zasadzie całkowicie delegalizuje homoseksualizm. Za seks z osobą tej samej płci grozić będzie dożywocie, a za nosicielstwo wirusa HIV – kara śmierci. Ugandyjczycy będą też mieli obowiązek donoszenia na gejów. Tak restrykcyjne prawo wejdzie w życie ponoć „dzięki” wpływom amerykańskich kaznodziejów.

Przepisy tego afrykańskiego kraju już teraz przewidują srogie kary dla gejów. Za udowodnienie homoorientacji grozi 14 lat więzienia. „Homoseksualizm jest zagrożeniem dla ludzkiej cywilizacji. Kto będzie mieszkał w Ugandzie za 20 lat, jeśli wszyscy staniemy się homoseksualistami, którzy się nie rozmnażają, lecz werbują młodzież do swojego grona. Nawet zwierzęta tak nie zachowują się tak jak oni” – przekonuje ugandyjski minister do spraw moralności.

Ale jest też dobra wiadomość. I też z Ugandy. Otóż po wielu latach (wiekach?) zostało zabronione, odpowiednią ustawą, obrzezanie dziewczynek. Za złamanie zakazu będzie grozić nawet 10 lat więzienia, a jeśli ofiara umrze – dożywocie.

Dotychczas obrzezanie nie było powszechne, ale zdarzało się dość często na obszarach wiejskich.

W przeciwieństwie do pierwszej, ta wiadomość cieszy i pozwala wierzyć w Afrykę. Mnie, jako obrończynię praw człowieka, martwi tylko, że Ugandyjczycy okrucieństwo zwalczają jeszcze większym okrucieństwem. Ale to nie temat na tę stronę.

Źródła: Gazeta Wyborcza, BBC

10 grudnia 2009 - Posted by | Polityka |

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: