Fioletowa Winda

L-kultura, L-polityka, L-życie

FIT nauczy tolerancji

Z czego Brytyjczycy mogą być dumni? Z marmite, Nigelli Lawson, marmolady pomarańczowej, The Beatles, poczucia humoru i… Stonewall. Tym razem organizacja rusza do walki z homofobią w szkołach średnich – każda z nich otrzyma DVD z filmem wzorowanym na popularnych serialach „Skins” i „Hollyoaks”. Jego zadaniem będzie nauczyć młodych Brytyjczyków tolerancji wobec gejów.

Film będzie nosił tytuł „FIT”. Stonewall ma nadzieję, że dzięki niemu brytyjska młodzież zrozumie, że homoseksualni koledzy są dokładnie tacy sami, jak heteroseksualna większość. „FIT” ma również pomóc w uświadomieniu młodym ludziom, że słowa takie jak „pedał”, „homo”, „gejowate” mogą obrażać uczucia innych. Jest to o tyle ważne, że ponoć 95% uczniów szkół średnich używa wyrażenia „to takie pedalskie!” po to, by dokuczyć kolegom.

„FIT”, który jest adaptacją sztuki z powodzeniem wystawianej w szkołach w latach 2008 – 2009, będzie pełen muzyki hip-hopowej, a jego bohaterowie będą przedstawieni w taki sposób, by uczniowie mogli ich sobie stawiać za wzór.

Akcja Stonewall jest Wielkiej Brytanii bardzo potrzebna, gdyż okazuje się, że nie tylko młodzież ma problem z homoseksualnymi rówieśnikami – co piąty nauczyciel szkoły średniej woli nie poruszać z uczniami kwestii homoseksualizmu, a co szósty nie podjąłby tego tematu w klasie nawet wtedy, gdyby został on wywołany przez młodzież.

25 stycznia 2010 - Posted by | Społeczeństwo | , ,

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: