Fioletowa Winda

L-kultura, L-polityka, L-życie

Kolejny web serial na lesbijskim firmamencie

Czasy narzekań na brak wątków homoseksualnych w serialach minęły bezpowrotnie – wszystko za sprawą internetu. Dzięki coraz liczniejszym web produkcjom nie tylko mamy co oglądać, ale pewnie już wkrótce niejedna z nas stanie przed trudnym wyborem: ile i które seriale śledzić, żeby nadal mieć czas dla znajomych, przyjaciół, rodziny… Web produkcji  jest bowiem bardzo dużo, a kolejne pojawiają się co kilka tygodni. We wszystkich krajach i wszystkich językach. Na każdy temat. O lesbijkach, ale nie tylko dla lesbijek. Wkrótce do bardzo już długiej listy dołączy jeszcze jeden tytuł – „Out with dad” – być może pretendujący do miana najlepszego nowego web serialu 2010 roku.

„Out with dad” to historia 15-letniej Rose, wychowywanej od urodzenia tylko przez ojca – Nathana. Rose właśnie zrozumiała, że jest lesbijką i chce powiedzieć o tym całemu światu. Problem w tym, że najważniejszym elementem tego świata jest niewątpliwie jej tata.

I tu zaczynają się kłopoty. Nie, nie dlatego, że mamy do czynienia z homofobicznym czy nadopiekuńczym ojcem, który chce sprowadzić córkę na „dobrą drogę”. Otóż Nathan postanawia wspierać Rose najlepiej, jak potrafi. Czasami stara się aż za bardzo, co ma katastrofalne skutki dla relacji dziewczyny z rówieśnikami. Z drugiej strony zaczyna zastanawiać się, czy homoseksualność córki nie jest wynikiem błędów popełnionych podczas jej wychowywania.

Serial łączy motyw nieprawdopodobnie wręcz kumpelskich relacji córki i rodzica znanych choćby z „Kochanych kłopotów” z tematem dojrzewania i wychodzenia z szafy przedstawionym niczym w „Sugar rush” (czy też widzicie, że Rose i Kim mają wiele wspólnego?). Wszystko okraszone lekko absurdalnym i neurotycznym klimatem, niczym z filmów Woody’ego Allena. Tak, to zdecydowanie może być najlepsza nowa produkcja tego roku.

Pierwszy odcinek jeszcze w czerwcu – warto więc odwiedzać regularnie stronę projektu.

8 czerwca 2010 - Posted by | Internet | , ,

3 Komentarze »

 1. I’m delighted to see your enthusiasm for our project! It means a lot to me that you’ve posted the trailer and called Out With Dad „perhaps the pretender to the title of Best New Web Series of 2010”. (if Google Translate did the job!)
  Look for the first episode in about a month.

  Komentarz - autor: heybishop | 12 czerwca 2010 | Odpowiedz

 2. @Jason: Thanks for stopping by! And yes – google did the job 🙂

  Komentarz - autor: black6ox | 13 czerwca 2010 | Odpowiedz

 3. Phenolic acids which block the action of blending, or juicing detox ill-fitting worr
  out clothes. Though costlier, I recommend blending instead of the accused.
  We got a broccoli stem, celery, and several other functions.
  Probably not worrying about wh’t you an’t do and don’t press aas
  much organic raw as possible.

  Komentarz - autor: click this | 27 sierpnia 2014 | Odpowiedz


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: